Minust

Eva Tenter

Tervendaja, inglimeedium

Asukoht: Tallinn, Eesti

Sünniaeg: 11. september 1984

tervendaja.inglimeedium.eva.tenter

Minu CV leiate LinkedIn’ist – linkedin.com/in/evatenter

Endast (oma elust ja tegemistest) olen rääkinud erinevate meediaväljaannete vahendusel. Millistest väljaannetest võite leida artikleid, mis minust kõnelevad – see nimekiri asub siin mõni tekstirida allpool.

Minu Facebook’i konto leiate siit – facebook.com/evatenter

Minu uue inglisõnumite Facebook’i konto leiate siitfacebook.com/inglivestlused

.

Kuidas olla kõige mugavamalt kursis kõigi horoskoopidega, mida postitan?

Siin ongi abiks eelkõige Facebook – kui vajutate minu inglisõnumite FB kontol Like ehk Meeldib või Follow ehk Jälgi nupule, siis saate iga kord Facebooki-siseselt teavituse, kui olen midagi uut postitanud. (Alates 01.07.2021 on minu inglisõnumitel Facebookis uus leht. Enne vahendasin ma oma inglisõnumeid Facebooki läbi oma isikliku konto, kuid nüüd on neil seal olemas päris oma pesa. See tähendab, et kõigil senistel jälgijatel palun ma teha tolle uue lehe peal üks uus klõps.)

.

KUIDAS VALMIVAD MINU HOROSKOOBID?

ehk minu horoskoopide köögipool

Kõnelesin sellel teemal 2017 a. kokkuvõtte postituses. Selles postituses kirjutasin kokkuvõtte kõigist horoskoopidest, mis valmisid 2017 a. vältel. Ja lisasin sinna ka kirjelduse sellest, kuidas minu horoskoobid valmivad ehk tutvustasin veidi ka oma horoskoopide köögipoolt.

Kopeerin ka siia selle sama teksti:

“Nagu lubasin selle kokkuvõtliku postituse alguses, tutvustan siin ka veidi oma horoskoopide köögipoolt ehk räägin veidi sellest, kuidas ma neid horoskoope kirjutan/ kanaldan.

Tabasin end nimelt ükspäev mõttelt, et ma polegi kunagi kuskil sellest teemast lähemalt rääkinud. Ehk sellest, milline on minu töömeetod nende horoskoopide valmistamisel.

Arusaadavalt on tegu energeetilise tööga, mis tähendab, et kõike ei olegi võimalik sõnadesse panna, kuid mõnest nüansist saan ikka kõneleda.

Küsin järgnevalt inglite käest, mida nemad soovivad, et ma oma tööprotsessi kohta räägiksin. Ehk teen seekord teistpidi kui olete harjunud nägema minu horoskoopides. Ehk seekord lasen inglitel endalt küsimusi küsida ja vastan seejärel neile.

Kui kaua valmistan üht horoskoopi?

Kuna kõige rohkem valmistan ma nädala horoskoope, siis räägin ka lähemalt sellest…

Üks nädala horoskoop valmib sisuliselt terve päeva vältel. Ehk too päev, mille ma olen endale võtnud nädala horoskoobi kirjutamiseks, kulgebki (enamvähem tervikuna) tolle horoskoobi kanaldamise ja kirjutamise rütmis.

Mis see tähendab?

See tähendab, et juba hommikul kui ärkan, olen ma valmis kuulma ja kuulama, mida inglid mulle rääkima hakkavad. Mõnikord kuulen näiteks juba ärgates mõnd laulujuppi (st. mõtetes kuulen), mille puhul tunnen kohe, et selles laulus sisaldub midagi, millest inglid nüüd kõnelema soovivad hakata.

Seejärel jätkangi oma igapäevatoiminguid olles “kuuldel”. Ehk ma viibin sisuliselt terve selle päeva vältel meditatsiooni laadses olekus.

Kui olen oma vajalikud igapäevatoimetused ära teinud, siis asungi ka füüsilise kirjutamise protsessi juurde ehk avan arvuti ja võtan ka välja kaardid. (Iga horoskoobi lõpust leiate info selle kohta, milliseid kaarte olen täpsemalt vastava horoskoobi tegemisel kasutanud.)

Seejärel segan kaarte ja võtan sealt välja need kaardid, mis soovivad eelolevaks nädalaks meile sõnumit edastama tulla. Enda inglikaardi, mis soovib nädalaks lugu rääkima tulla, võtan oma kodulehe alalehelt Tasuta inglikaardid, täpselt selle meetodiga, mida ma seal ka teile soovitan. Ehk ma küsingi, missugune kaart soovib tulla eelolevaks nädalaks oma sõnumit edastama ja seejärel vaatlen neid kaarte kuni üks neist “tundub õige”. Seejärel teen ka paberile mõningaid märkmeid. Mulle meeldib kasutada märkmete tegemiseks just paberit ja pliiatsit, mitte arvutit.

Seejärel vaatlen neid kaarte ja kuulan, mida soovivad inglid öelda nädala märksõnana. Panen tavaliselt kirja mitu erinevat versiooni sellest, mida märksõnana kuulen. Lõpuks – kui valminud on terviklik tekst, valin neist kõige täpsema. Ehk selle, mis tundub mulle kõige parema kokkuvõtva võtmena eeloleva nädala tarbeks.

Kuidas valin neid laule, millele viitan?

Jah, viitan igas nädala horoskoobis ka ühele või mitmele laulule, mille puhul tunnen energeetilist sarnasust eeloleva nädalaga. Neid laule ma tunnetangi/ kuulengi täpselt nii nagu juba siin enne ütlesin – ma lihtsalt kuulen neid mõtetes kõlamas. Mõnikord kohe hommikul pärast ärkamist, mõnikord kirjutamise protsessi alguses ja mõnikord kirjutamise vältel või lõpetuseks. Seda, milline lugu lõpuks kirja saab, otsustangi oma tunnetuse abil ehk ma tunnetan, milline neist lugudest eeloleva nädalaga kõige paremini resoneerub. See nüanss, mismoodi käib see tunnetamine, ongi nüüd üks sellistest nüanssidest, mida pole võimalik sõnadesse panna. Ma lihtsalt tunnetan selliseid asju. Täpselt nii nagu inimene saab näiteks tunda, kas tal on külm või soe, kas tal on janu või nälg või valutab kuskilt midagi – täpselt nii tunnetan mina erinevat infot (“täpselt nii” selles mõttes, et läbi sama energeetilise tunnetuskanali). Nagu inglid on meile läbi minu horoskoopide palju õpetanud – igal inimesel on oma kaasasündinud tunnetussüsteem. Sellest, miks ei tööta see süsteem kõigil ühtmoodi (miks mõnel ei tööta justkui üldse ja miks mõni tunnetab justkui seda, mida ei tohiks osade sõnutsi olemas olla), räägivadki nad peaasjalikult läbi minu nädala horoskoopide. (Tegelikult räägivad nad sellest teemast ka teiste perioodide horoskoopides, aga nädala omades selgitavad nad tavaliselt asju kõige detailsemalt.)

Selgitan veel, et nende lugude puhul, millele nädala horoskoopides viitan, võib juhis peituda sõnades, kuid need võivad meid nädalaks abistama tulla ka oma meloodiaga. St. seal meloodias võib olla miskit sellist, mis vabastab just eeloleval nädalal mõne energeetilise tõkke…st. siis vabastab kui inimene kuulab seda just sel ajaperioodil. Nende lugudega on muidugi täpselt sama asi, mis kehtib minu horoskoopide puhul tervikuna – need ei pruugi kõigi jaoks tähendust omada/ resoneeruda/ abistavat toimet omada. Nagu selgitan oma kodulehel korduvalt – maailmas on ligikaudu seitse miljardit inimest. See pole mõeldav, et ühe tervendaja vaatenurk/ tõlgendus saaks aidata/ juhendada kõiki neid seitset miljardit. Minu horoskoobid lähtuvad alati minupoolsest energiate tõlgendusest. Teisiti polekski võimalik. Neid kirjutan/ kanaldan mina ja minu tõlgendus põhineb kõigel sellel, mida mina kogen, näen, tunnetan.

Kui kaua kestab ühe nädala horoskoobi kirjutamise protsess?

Kui olen kaardid võtnud ja märkmed teinud, siis asun kirjutamise juurde. Selgitan, et märkmeid teen ma lühidalt. See tekst, mis lõpuks kirja saab, hakkab algusest lõpuni loomuliku kulgemisega ise voogama. St. see hakkab kulgema sellest momendist kui ma kirjutama asun ja lõppeb seal, kus ma tunnen, et nüüd on selleks korraks sõnumid kirja pandud.

Kirjutamise protsessi peale läheb mul tavapäraselt 3-5 tundi (on läinud ka kuni 8 tundi…kui sõnumeid on läbi tulnud pikemalt ja detailirohkemalt). St. see ei käi nii, et kogu see tekst ilmub järjest ekraanile. Vahepeal ma ikka mõtisklen, kuulan, tunnetan ja vaatlen uuesti neid kaarte.

Sellises rütmis (ehk mõtisklemise-kuulamise-tunnetamise-vaatlemise rütmis) kirjutan ma esialgse versiooni valmis ja seejärel kui asun seda oma kodulehele sisestama, täiendan ma seda versiooni tavaliselt veel. St. kui ma loen esialgset versiooni üle, et vaadata ka ise tervikuna, mis sinna kirja sai, siis tunnen ma tavaliselt erinevate nüansside puhul, et nendele antakse veel täiendavat selgitust juurde. Selgitan, et kui ma kirjutan seda teksti, siis ma ei mõtle seda välja. Teksti välja mõtlemine on teistsugune protsess. Seetõttu ütlen ka, et ma saan alles esialgse versiooni lõpetamisel lugeda, mis sinna kõik kirja sai ehk alles siis saan ma asuda justkui mõttega lugu üle lugema, mille tulemusel tunnetangi ma järgmisi täiendusi. Ma ei oska seda paremini selgitada. Enamvähem nii ma seda protsessi tajun. Ehk ma tajun neid sõnumeid saabumas küll justkui läbi oma mõtete ja tunnete süsteemi, kuid samal ajal tajun ka, et need sõnumid elavad kuskil hoopis omaette välja peal. Jah, paremini ma seda praegu selgitada ei oska.

Ahjaa lõpetuseks valin alati välja ka ühe oma loodusfotodest, mis läheb vastavat nädalat iseloomustama selle horoskoobi pildina. Ka need fotod valin ma samasuguse tunnetamise abil. St. ka neis võib alati sisalduda mõni lisasõnum, sest need ei ole sinna kunagi juhuslikult valitud.

Kuidas valmistan neid loodusfotosid, mida oma horoskoopides ja inglikaartides kasutan?

Loodusfotosid teen ma tihti ja neid on mul juba kogunenud väga palju (üle kümne tuhande). Pildistan järjepidevalt juurde ka uusi.

Pildistamise protsess käib mul ikka täpselt samamoodi tunnetades – ehk seal, kus tunnen, et tahan pilti teha, ma seda ka teen. Fotoaparaati kannan ma väga tihti kaasas kui kodust välja lähen. Ja osad pildid valmivad ka telefoni abil.

Iga kord kui mul on vaja mõnda pilti kasutada horoskoobi taustapildina, siis alustangi ma sellest, et hakkan juhuslikust kohast pihta ja sirvin oma pilte. Sirvin neid seni, kuni jõuan selle pildi juurde, mille puhul tunnen kohe ära, et see käib nüüd tolle horoskoobi juurde. Mõnikord on ka nii, et mul kajastub juba õige pilt tunnetuses, siis kui ma kanaldan neid sõnumeid.

Kas kasutan kanaldamisel mingeid abivahendeid?

Mõnikord põletan küünlaid/ viirukeid ja kasutan ka erinevate kristallidega ehteid. Ehk ma riputan kirjutamise protsessi ajaks endale külge just selliste kristallidega ehteid, mida tunnen, et vastaval momendil vajan.”

.

EVA’ST MEEDIAS

2012

Eva Tenter Eesti tõsielusaates “Teekond iseendani” 14.09.2012 – http://www.tv3play.ee/play/281537/?auto

2013

Artikkel Eva Tenter’ist ajakirjas Cosmopolitan (Eesti) – veebruar 2013

2014

Nõustasin tervendajana Kanal 12 saates “Jututuba”, mai 2014 – august 2014

2016

Artikkel Eva Tenter’ist ajakirjas Tervendaja – aprill 2016

Artikkel Eva Tenter’ist ajakirjas Naisteleht+Naised – 17. august 2016

.

MINU BLOGI

Minu blogi “The Sunset Blog” ehk tõlkes “Päikeseloojangu Blogi” leiate aadressilt -> evatenter.wordpress.com

Pidasin blogi alates aastast 2012. Algselt oli mu blogi nimi “Power of Positive Thoughts” ning see sisaldas erinevat laadi inspiratsiooni andvat positiivset infot, fotosid jms. 2016. aastal muutsin oma blogi nime ja olemust, sest olin sinna juba pikemat aega postitanud ainult enda tehtud fotosid päikeseloojangutest erinevatel aastaaegadel ja erinevates riikides (leidub ka muid minu tehtud loodusfotosid).

Hetkel ma blogile uusi loodusfotosid ei lisa, kuid tõenäoliselt lisan sinna veel midagi tulevikus. Seni saate tutvuda kõigi nende loodusfotodega, mida ma sinna mitme aasta jooksul lisasin.

sunset.blog.photos