Eks-juristi pihtimused

Siit leiate:

 • Raamatu tutvustus
 • Tasuta 1 peatüki eelvaade
 • Raamatu ostuinfo
 • Sümptomid, mida Eva koges depressiooni, ärevushäire, paanikahoogude ajal
Eks-Juristi Pihtimused
Eks-Juristi Pihtimused

 

OSTUINFO

Raamat “Eks-juristi pihtimused” on hetkel saadaval ainult e-raamatuna. E-raamatu formaat (ePub formaat) on loetav ka arvutist (st. Teil ei pea olema e-lugerit selle e-raamatu lugemiseks). Osta on seda võimalik Eesti suuremate raamatupoodide veebipoodidest. Hind on 7-9 EUR (hind erineb vastavalt raamatupoodide hinnakirjadele).

Paberkujul ei ole võimalik seda raamatut hetkel soetada!

Palun valige endale sobiv raamatupood alljärgnevast valikust. Raamatupoodide kodulehtedel on olemas ka täpsed juhised e-raamatu ostu sooritamiseks.

Rahva Raamat

Apollo

Krisostomus

iTunes

EKS-JURISTI PIHTIMUSED

KÕIK SALADUSED MINU VÕITLUSEST:
SÖÖMISHÄIRETE
DEPRESSIOONI
ÄREVUSHÄIRE
PAANIKAHOOGUDEGA

NÜÜD PALJASTATUD

Mis juhtub siis kui teha elus valikuid egost lähtudes ja jätta oma hinge soovid täiesti tähelepanuta? Millest tekivad psüühikahäired? Mida teha siis kui ühel heal päeval on tervis nii ära hävitatud, et Sa seisad valiku ees – surm või täielik elumuutus? Kas õnne leidmine on veel võimalik?

100% tõestisündinud lugu kõigest sellest ja rohkemastki.

PEATEGELANE ON AUTOR ISIKLIKULT

Tegu on looga, mis toob ühest küljest päevavalgele kiivalt saladuse katte all hoitud psüühikahäirete teema ning teisest küljest näitab, kuidas on võimalik leida oma õnn ja sisemine rahu pärast pikki negatiivsuse nõiaringis veedetud aastaid.

Peategelane on autor isiklikult ning ta räägib täiesti ausalt, kuidas ta ühel kaunil päeval otsustas teha oma elule restardi (taaskäivituse) ning seejärel oma plaani ka teostas. Plaani eesmärk oli esmalt mõista, mis loom on “õnn” ning mõistmise saavutamise järgselt sulandada too imeloom “õnn” ka enda ellu. Teekonda alustades ei olnud peategelasel aimugi, mida ta tegema peab, kuid ta astus vajaliku esimese sammu…ja sealt edasi hakkasid asjaolud iseenesest kulgema.

Kuigi see teekond ei olnud lihtne ning nõudis ulatuslikke elu ümberkorraldusi, jõudis peategelane lõpuks kohale.

Kuhu täpsemalt ja kuidas, selgub raamatut lugedes.

Eva Tenter

 

MIKS AVALIKUSTAB AUTOR OMA ISIKLIKU LOO?

Loo avalikustamisel on autori jaoks kaks eesmärki:

 • Ühest küljest soovib ta teisi psüühikahäireid põdevaid inimesi julgustada abi küsima erinevatelt vaimse tervise spetsialistidelt
 • Teisest küljest soovib autor näidata enda elu põhjal, kuidas õnne, armastuse ja rahu leidmine oleneb ainult Sinust endast
Eva Tenter
Eva Tenter

 

MIDA RAAMAT SISALDAB?

See raamat võib, olenevalt lugejast, pakkuda rohkem nii rõõmu kui ka kurbust. Siinkohal tasub meeles pidada, et autori eesmärk on suuremas mahus seda esimest varianti serveerida.

Kuigi nutt ja naer saavad antud raamatu puhul olema väga individuaalselt doseeritud, leiab suurel hulgal inspiratsiooni nendelt lehtedelt kindlasti igaüks.

Selles raamatus ootab Sind palju üllatusi ja eriti hea uudis on kõigile neile, kes armastavad piltidega raamatuid – iga peatüki lõpus on inspireeriv foto-kokkuvõte.

HOIATUS! Raamat võib tekitada õnne, armastuse ja sisemise rahu sümptomeid. Kui Sinu lähedal on mõni õnnetut ja rahutut elu pooldav isik, siis soovitame hoida seda raamatut temale kättesaamatus kohas. 🙂

Eva Tenter

 

TASUTA EELVAADE

“Eks-juristi pihtimused” sisukord

Sisukord - Eks-Juristi Pihtimused

 

PEATÜKK 1

MIKS MA PALJASTAN OMA HAIGUSTE (JAH, MITMUSES) SALADUSED KÕIGILE?

Kohe päris esimese asjana soovin ma ära märkida, et minu raamatu eesmärgiks ei ole kellelegi haiget teha. Ma ei hoia vimma mitte kellegi vastu, ükskõik kui halvasti või negatiivselt on minuga minevikus käitutud. Ma soovin oma raamatuga saata kõikjale üle kogu laia maailma ainult tervendavaid sõnumeid, armastust ja tänulikkust.

Mu raamatu põhiline eesmärk on järgneva sõnumi levitamine – söömishäired, depressioon, ärevushäire ja paanikahood EI OLE ravimatud haigused ega miski, mille tõttu võiks inimest tembeldada „hulluks” või „väärakaks”. Need haigused on ainult ajutised ebameeldivused, mida saab ravida niipea kui inimene hakkab vaatama iseendasse ja otsima vastuseid just nimelt iseendast. Väljast vastuste otsimise korral ei ole ravimine võimalik.

Ma soovin siiralt kõigiga jagada oma (haigus)lugu koos „koledate detailide” ja „tumedate saladustega” selleks, et selgitada, mida tähendavad söömishäired, depressioon, ärevushäire / sotsiaalne ärevus ja paanikahood neid põdeva inimese jaoks. Ma soovin ka selgitada, et psüühikahäiret põdev inimene ei ole mitte mingil juhul „hull”, „väärakas”, „saiko” ega ka ükski teine negatiivset templit määrav omadussõna, mida siiani on väga laialdaselt kasutatud vaimsete probleemidega inimese lahterdamiseks. Psüühikahäired, millest ma käesolevas raamatus räägin, on ajutised nähtused ning neid saab võrdlemisi kergelt ravida, kuid seda ainult juhul kui haige ise tunnistab endale nende haiguste / häirete olemasolu ning hakkab otsima abi tervenemiseks. Iga säärane haigus on ravimatu ainult seni, kuni probleemi ei tunnistata.

Eeltoodust tulenevalt ongi igaühel tegelikult vaja teha kaks võtmeotsust selleks, et vaimsest haigusest paraneda:

– Tunnistada probleemi / haiguse / häire olemasolu

– Hakata tegutsema ehk otsima abi spetsialistidelt

Lisaks sellele peab igaüks leppima ka asjaoluga, et tema elu muutub arvatavasti täielikult selleks hetkeks kui ta on tervenenud. Seda muudatust ei ole mõtet karta, sest see ei ole midagi halba ega negatiivset. Vaimsetest probleemidest vabanemisel haarab inimest hoopis uskumatu vabaduse ja kerguse tunne, millest loobuda ei soovi kindlasti enam keegi. Seda tunnet ei ole võimalik sõnadesse panna nii, et seda mõistaks inimene, kes seda kogenud ei ole. Vähemasti mina seda ei oska. Ma ütlen ainult, et see tunne on absoluutselt otsimist väärt ning tagab eluaegse õnne ja sisemise rahu.

Vaimsetest probleemidest vabanemisel muutub elu nii suurepäraseks, et see ületab kõik ootused. Olles ületanud tervenemise lävepaku, jääb üle ainult imestada, kuidas oli üldse varem võimalik nii negatiivne olla.

Ma saadan oma raamatuga piiritus koguses armastust, tänulikkust ja toetust kõigile ja kõigele Universumis. Eriline raviva toetuse energia läheb muidugi kõigile neile, kes veel alles võitlevad samasuguste haigustega.

Ma armastan teid kõiki ja loodan, et te saavutate võidu oma haiguste üle kiiremini kui te ise seda oodatagi oskate.

FOTO-KOKKUVÕTE
PEATÜKK 1

Sinu sisemine rahu ootab sind

Pildi allkiri: Sinu sisemine rahu ootab Sind!

SÜMPTOMID
DEPRESSIOON, ÄREVUSHÄIRE, PAANIKAHÄIRE (PAANIKAHOOD)

Allolev nimekiri sümptomeid kirjeldab neid mõtteid/ aistinguid/ tundmusi, mida mina (Eva Tenter) kogesin depressiooni, ärevushäire ja paanikahoogude (paanikahäire) ajal.

Juhin tähelepanu asjaolule, et need on sümptomid, mida mina isiklikult tundsin/ kogesin. Olenevalt teie isikupärast ja teie haiguse kulgemise etapist võite nende haiguste esinemisel kogeda ka teistsuguseid sümptomeid.

Kui te kahtlustate, et teil võib esineda üks või mitu nimetatud haigustest, siis palun hankige koheselt professionaalset abi ehk pöörduge psühholoogi ja/või psühhiaatri poole!

Palun pidada meeles, et mina (Eva Tenter) ei ole psühholoog ega psühhiaater! Ma olen kirja pannud oma kogemused nende haigustega vaid selleks, et julgustada ka teisi abi otsima ja oma tervenemise teed alustama.

Mina kogesin järgnevaid sümptomeid:

 • Kõige pärast muretsemine (iga pisimagi asja pärast)
 • Eriti suur muretsemine inimestega suhtlemise pärast ning uute inimestega kohtumise pärast
 • Pimeda kartus, kitsaste ruumide kartus, avarate ruumide kartus, inimeste kartus ja muud foobiad (need ei esinenud kõik ühel ajal)
 • Surmahirm
 • Kiire hingeldamine / tunne, et ei saa hästi hingata
 • Järsku tekkiv tunne/ mõtete jada, et ma lähen kohe hulluks (väliselt oli kõik korras nendel hetkedel ehk ma ei olnud tegelikult kuidagi ohustatud)
 • Järsku tekkiv tunne, et ma pean siit põgenema (väliselt oli kõik korras nendel hetkedel ehk ma ei olnud tegelikult kuidagi ohustatud)
 • Ostukeskustes / suurtes poodides tekkiv pearinglus ja sellega kaasnev hirm, et ma minestan kohe ära (NB! tegelikult ei juhtu midagi ja ei minesta ka)
 • Järsku tekkiv pearinglus autot juhtides
 • Tunne, et enam ei saa hästi hingata ja sellele kohe järgnev surmahirm / hirm, et ma saan infarkti
 • Rahvarohketes kohtades tekkiv pearinglus ja sellega kaasnev hirm, et ma minestan kohe ära (NB! tegelikult ei juhtu midagi ja ei minesta ka)
 • Hirm üksi kodust väga palju kaugemale minemise suhtes
 • Äärmiselt masenduses/ stressis olemise tunne, mis kestab väga pikka aega järjest ilma vahepealse oleku/ tuju paranemiseta
 • Emotsioonide kiire kõikumine / Tujude kiire vaheldumine üliheast tujust ülihalva tujuni mitmeid kordi päevas (ilma tegelike põhjusteta nendeks tujuvahetusteks)
 • Hirm ebaõnnestuda
 • Pidev tunne, et vajan teiste inimeste heakskiitu selleks, et end hästi tunda
 • Pidev sisehääle/ mõtte tajumine, mis ütleb, et ma pole piisavalt hea (üldse mitte millekski)
 • Järsku tekkiv südamekloppimine
 • Tunne, et mitte miski enam ei huvita mind / mitte miski ei tee rõõmu (kehtib just eriti asjade suhtes, mis varasemalt on alati teinud rõõmu)
 • Asjad/ tegevused, mis enne pakkusid alati rõõmu, ei huvita enam üldse
 • Ükskõik, mida teed, mitte kuskil ei leia rahu
 • Unehäired / uneprobleemid
 • Peavalud ja valud kaelas
 • Pigistamise tunne kurgus
 • Tähelepanu puudulikkus (ei suuda keskenduda mitte millelegi)
 • Pidev väsimus
 • Tunne, et kogu maailm variseb su peale kokku

LISAMÄRKUS – Ülaltoodud nimekiri ei ole ammendav = nende haiguste puhul võib tekkida ka igasuguseid muid sümptomeid.

Kui teil esineb üks või mitu ülaltoodud sümptomitest, siis palun konsulteerige esimesel võimalusel psühholoogi või psühhiaatriga!

Kui te hakkate neid haigusi varajases staadiumis ravima, siis ei saa need haiguseid teid päris ära invaliidistada. Kui te aga jätate need haigused ravimata, siis lähevad need ainult hullemaks!

PALUN KONSULTEERIGE PSÜHHOLOOGI/ PSÜHHIAATRIGA KOHE KUI TE TUNNETE VAIMSET EBAMUGAVUST, ÜKSKÕIK KUI VÄIKE SEE PROBLEEM TEILE VÕIB KA ESMAPILGUL TUNDUDA!